Amerika Birleşik Devletleri’nde ara seçimlere birkaç gün kaldı. Seçimler Trump’ın geleceğinde önemli bir kırılma noktalarından biri olarak gösteriliyor. Bu kritik gün öncesi Amazon, Alexa için çok önemli bir uygulamayı devreye soktu.

Alexa kullanıcılarına hangi sandıkta oy kullanacağını, yapılması gerekenleri ve seçim sonuçlarını anı anına aktaracak. Amazon bu güncelleme için Ballotpedia, Associated Press gibi firmalarla çalışma kararı aldı. Ayrıca Alexa, kendisine sorulduğu taktirde hangi eyalette kim kazandı, veya şu kazanırsa sonuçlar nasıl değişir gibi sorulara da simülasyonlarla yanıtlar verecek.

Amazon’un yayınlamış olduğu bu güncelleme kritik bir öneme sahip. Benzer bir uygulamanın ilerde Apple ve diğer firmalar tarafından devreye sokulacağını ve birkaç yıl içinde ülkemizde de görülebileceğini söyleyebiliriz.

In addition to voice responses, Echo Show devices will be able to provide visual graphs on its screen in response to questions like “Who won the [state] Governor race?” and “How many seats do [party] have in the Senate?” Amazon says that to add to Alexa’s AI and algorithm efforts, the company is also assembling a “war room” of writers, engineers, and data scientists to cover major events like the election and make sure information is as accurate as possible.

İçeriklerimize destek olun!