Google’ın yeni mobil işletim sistemi üstüne haberler gelmeye devam ediyor. Kısa bir süre önce yakın gelecekte tamamen Fuschia’ya dönme ihtimali üzerine bir haber yapmıştık, henüz o konuda net bir takvim yok ancak, Google “One more thing…” dercesine Q’nun hazırlıklarına devam ediyor.

Android Q’nun henüz isminin ne olacağı ve ne zaman geleceği belli değil, hatta Android kullanıcılarının büyük bir kısmının henüz Pie almadığı da bir gerçek ancak ilk haberler Q’nun ilgi çekici olacağı işaretini veriyor.

Android hakkındaki en önemli bilgilerden biri, işletim sisteminin masaüstü moduyla da gelecek olması. Bu konuda çok ciddi bir bilgi yok ancak, masaüstü modunun telefonu ikinci ekran olarak kullanmak isteyenlere büyük kolaylıklar sağlayacağı belirtiliyor. Bir diğer iyi haber ise Q ile birlikte telefonun tamamında kullanılabilecek bir “dark mode”un gelecek olması. Telefonda uygulama ayırmaksızın her program bu modu destekleyecek. Bu özellik hem pil tasarrufu, hem de göz sağlığı için daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunacak.

İçeriklerimize destek olun!