Apple’ın 25 Mart tarihindeki etkinlikte yeni dijital yayın platformunu da tanıtması bekleniyor. Birçok orijinal içerik ve film ile gelmesi beklenen yeni stream platformunun Netflix ile büyük bir rekabet içine girmesi bekleniyor. Ancak etkinlik öncesi Apple cephesinde her şey beklenildiği kadar iyi gitmiyor.

Bloomberg’den Mark Gurman’in haberine göre etkinlik gününe kadar Apple’ın özgün şovlarının yetişmesi mümkün görünmüyor. Apple, bu yüzden HBO, Showtime ve Starz gibi stream platformları ile iletişim halinde ve içeriğini zenginleştirerek perdeyi açma niyetinde. Üç network firmasının Apple ile görüşmelerinin sürdüğü belirtilirken bu konuda kısa sürede sonuç alınması bekleniyor. Apple’ın temasının kapsamında all in one tarzı, bu platformları tek bir çatı altında toplayıp ücretli üyelik sunma gibi seçeneklerin de konuşulduğu belirtiliyor ama konuyla ilgili resmi bilgilere ulaşmak en azından şu aşamada mümkün değil.

Bir diğer tartışma da Netflix ve Hulu gibi platformların Apple’ın stream platformu devreye girdikten sonra Apple TV’de yer alıp almayacağı üstüne. Netflix, Apple TV üzerinden üyelik sistemini kapatmıştı. İki platformda şu aşamada içeriklerinin yer almasına izin veriyor ama bu konuda yakın gelecekte yeni gelişmeler olma ihtimali yüksek.

İçeriklerimize destek olun!