Sony, Android piyasasında çıkardığı telefonlar ile belki en çok satan bir iki cihazdan biri değil ancak amiral telefonları daha uygun fiyatlara sunması firmayı fazlasıyla cazip hale getiriyor.

Firmanın yakın zamanda tanıtacağı XZ3 de bu açıdan büyük bir meraka bekleniyor. Önümüzdeki hafta Berlin’deki IFA 2018’de tanıtılacak olan telefon, bir sızıntı ile tamamen açığa çıktı. Telefon hakkında birçok dedikodu yazılıp çizilmişti ancak son görsel (eğer doğruysa) tartışmaları büyük oranda daraltacak gibi duruyor.

Görselden anlaşıldığı kadarı ile telefonda çentik bulunmayacak. Tasarım olarak Sony, önceki cihazlarına paralel bir doğrultuda hareket etmiş denilebilir. Yine görselde tek bir hoparlör görünüyor. Tabii kulaklık girişinin yanında bulunan ikinci bir hoparlör ile stereo ses sistemi tercih edilmiş olabilir.

Telefonun kavisli bir ekran ile geleceği belirtilmişti ancak görseller bu konuda çok da olumlu görünmüyor.

Sony’nin en önemli kozlarından birisi ise şüphesiz yine kamera olacak. Telefonun tek ve 48MP’lik IMX586 sensörlü kamera ile geleceğini söyleyebiliriz*.

Telefon bu dönemin her amiral gemisi gibi Snapdragon 845 işlemci ve 6GB ram ile gelecek. Büyük ihtimalle 128 GB’lik hafıza ile satışa sunulacaktır.

*Bu konuda yazılmış bir haberi sizinle paylaşmak istiyoruz. IMX 586 telefon alanında önemli bir adım.

 

 

İçeriklerimize destek olun!