Sevilen tarayıcı markası Opera, yeniden tasarlanmış tarayıcısında yeni alternatifler sunarak en iyi yaptığı şeyi yapmaya devam ediyor. Şirket bu hafta, iPhone sahipleri için Safari tarayıcısına yeni bir alternatif sunmak adına “Opera Touch” tarayıcısını iOS’a taşıdı.

Uygulama ilk olarak Nisan ayında Android için kullanıma sunuldu ve o zamanlar da belirttiğimiz gibi, yerleşik özelliklerin birçoğu mobil cihazlarda ve özellikle home tuşuna sahip olmayan büyük ekranlı telefonlarda daha fazla işe yarayacak.

iOS’taki arayüz de Android uygulamasında gördüğünüz şık kullanıcı arayüzünü kullanacak. Bu da sekmeleri açmanıza veya kapatmanıza, aramaya , ekranın alt kısmında bulunan bir menü çubuğunu kullanarak da geri veya ileri gitmenize olanak tanıyacak. Tarayıcıda eksik olan tek şey ayrıntılı bir yer imleri yönetimi.

Uygulama ayrıca, bir kullanıcının telefonlarındaki bağlantıları, resimleri ve notları bilgisayarlarında “güvenli ve özel” bir bağlantı kullanarak Opera tarayıcısına aktarmasına olanak sağlayan “Akış” teknolojisini de içerecek.

İçeriklerimize destek olun!