Sony bugün yeni bir uygulama yayınladı. Remote Play adı verilen uygulama, birkaç yıl önce Android platformunda dağıtıma sunulan yazılım ile aynı mantığı taşıyor.

Remote Play uygulaması ile Playstation 4’ünüzü doğrudan telefonunuzdan ya da tabletinizden kontrol edebiliyorsunuz. Hatta birçok oyun da Remote Play uygulamasına destek sağlıyor ve oyunlarınızı da telefonunuz üstünden oynayabiliyorsunuz.

Uygulamanın çalışması için yeni yayınlanan güncelleme 6.50’yi yüklemeniz gerekiyor. Sonrasında ise AppStore’dan “Remote Play” indirerek Sony hesabınıza giriyorsunuz ve PS4’ünüzü kontrol etmeye başlıyorsunuz. Tabii telefonunuzun PS4 ile aynı ağa bağlı olması gerekiyor.

Remote Play sayesinde oyun oynarken telefonunuz üstünden arkadaşlarınızla konuşabiliyor ve DualShock 4’teki paylaşım özelliklerinden de faydalanabiliyorsunuz.

Sony geçtiğimiz tarihlerde de PlayLink sistemi ile kullanıcıların telefon üstünden bazı oyunları oynamasına izin vermeye başlamıştı. Yine kullanımda olan ve Türkiye’de 79,99 TL fiyatından satılan ve siz evde değilken PS4’ünüzle oynamanızı sağlayan R-Play uygulaması da mobil pazarda önemli bir yatırım olarak görülüyordu.

Yeni ve ücretsiz uygulama “Remote Play”i linkten indirebilirsiniz.

İçeriklerimize destek olun!