Katlanabilir telefonlar piyasaya sürüldü ve şimdiden gelecekte nasıl bir pazar payına sahip olacağı merak konusu.

Samsung’un en büyük rakiplerinden Apple’ın nasıl bir katlanabilir telefonu modeli ile geleceği bilinmese de iki firmanın üretim konusundaki işbirliği devam ediyor. Güney Kore menşeli ETNews’in haberine göre Samsung 7.2 inç ve ondan 0.1 inç daha küçük ekran paneli ile Apple için örnekler hazırladı. Konu ile ilgili çok fazla detay bulunmasa da Samsung’un şu anda 2.4 milyon katlanılabilir ekran üretebilme kapasitesinde olduğu ve bunun 10 milyona çıkabileceği belirtiliyor.

Samsung’un bu kapasite ile yeni Apple modelinin de ekranına talip olduğu vurgulanırken, firmanın XS Max konusundaki işbirliği de onu öne çıkaran unsurlardan. Geçtiğimiz yıl LG de Apple’ın OLED tedarik zincirine katılmıştı ancak Samsung’un bu konuda daha iddialı olduğu öne sürülüyor.

Tartışmanın diğer boyutu ise Apple’ın bu rekabette nasıl bir ürün stratejisi izleyeceği yönünde. Samsung Galaxy Fold’u piyasaya sürerek rakibini hali hazırda baskıda bırakırken Apple’ın bu yıl içinde katlanabilir bir telefon piyasaya sürmesi beklenmiyor. Bu konuda bilinen en erken tarih ise 2020 gibi görünüyor.

İçeriklerimize destek olun!