Sony sektörü hareketlendirecek ürünler geliştirmeye devam ediyor. Sevilen firma, 48 Megapikselde endüstrinin en yüksek piksel sayısına sahip bir sensör üretti. Ürün 8.0 mm’lik bir telefon boyutunda ve A7R III gibi yüksek kaliteli kameraları daha iyi bir hale getiriyor. Sony aynı zamanda, düşük ışıkta çekim sırasında dört bitişik pikselin birlikte eklenebilen, “parlak, düşük sesli görüntüler” sağlayan 12 megapiksellik bir sensöre sahip olduğunu da belirtti.

Bir çip üzerinde 48 megapiksel olan bu boyut, normalde size yüksek çözünürlükte ancak gece çekim yeteneğini veren 0,8 mikronluk bir piksel aralığı sağlar. Bununla birlikte, Sony’nin “Quad Bayer” renk filtresi dizisi de dört pikseli bir araya getiriyor. Bu, 1,6 mikrometrelik etkili bir piksel aralığı demek. Yani Google’ın en iyi düşük ışıklı akıllı telefon kameralarından biri olan Google Pixel 2 XL’den (1.4 mikron) önemli ölçüde daha iyi.

Quad Bayer, P20 Pro akıllı telefonunda Huawei tarafından kullanılan “Pixel Fusion” teknolojisine çok benziyor. Sony’nin sinyal işleme teknolojisi ile 4K (4,096 x 2,160) videonun 90 fps’de ve 1080p’yi bir saatte 240 fps hızında kaydetmenize izin verir.

İçeriklerimize destek olun!