Stanford Üniversitesi ve Apple, Ağustos ayında yaptıkları açıklamada kardiyoloji konusunda ortak çalışmalar yaptıklarını belirtmişti. Şimdi ise Stanford Sağlık Bilimleri biriminden bu konuda yeni bir bilgilendirme geldi.

Stanford’un açıklamasında Apple Watch ile yapılan çalışmalara 400 bin kişinin katıldığı belirtildi ve veri toplama konusunda son aşamaya gelindiği vurgulandı. Stanford Sağlık Bilimleri Dekanı Lloyd Minor bu çalışma ile birlikte giyilebilir cihazların sağlık konusunda nasıl bir bilgilendirme sağladığına ilişkin önemli sonuçlara erişeceklerini söyledi. Ortaya çıkan tablo ile birlikte kalp rahatsızlıklarının önceden önlenip önlenemeyeceği ve ne gibi tedbirler alınabileceği de belirlenmiş olacak.

Stanford-Apple çalışmasına ilişkin de American Heart Journal Today’de bir makale yayınlandı. Makaleyi linkten okuyabilirsiniz.

Additionally, a paper was published in the American Heart Journal today detailing the design of Apple Watch Heart Study trial. If you’re interested in an inside-baseball look at the design of the program, the on-boarding process, and more, the paper can be read here.

İçeriklerimize destek olun!